13-04945S
  • Sarasota
  • Share
FIRST INSERTION
NOTICE OF SALE
IN THE CIRCUIT COURT OF THE TWELFTH JUDICIAL circuit
IN AND FOR SARASOTA COUNTY, florida
Case No.: 2011-CA-004209 NC
72 PARTNERS, LLC, Plaintiff, vs.
CECIL DAUGHTREY, JR., et. al., Defendants.
All that part of Section 1, Township 38 South, Range 22 East, lying North of State Road 72, All Section 2, Township 38 South, Range 22 East, LESS right of way for State Road 72, All Section 11, Township 38 South, Range 22 East, The North 1/2 and the West 1/4 of the South 1/2 of Section 14, Township 38 South, Range 22 East, All of Section 15, Township 38 South, Range 22 East, LESS railroad right of way, The West 1/2 of Section 16, Township 38 South, Range 22 East, LESS a parcel of land in Sections 2, 11, 14 and 15, lying within the following described parcel: Begin at the NW corner of said Section 11; thence South 01 degrees 59'53” West, 5340.95 feet to the SW corner of said Section 11, thence North 88 degrees 22'46” West, 5377.94 feet to the NW corner of said Section 15; thence South 02 degrees 00'10” West, 1320 feet; thence South 88 degrees 22'46” East, 6698.08 feet; thence North 01 degrees 59'53” East, 7240.95 feet to the South Right-of-Way line of State Road 72; thence South 66 degrees 13'13” West, 1042.16 feet along said South Right-of-Way of State Road 72; thence along said South Right-of-Way of State Road 72, Southwesterly along a curve to the right 400.45 feet to the West line of said Section 2; thence South 02 degrees 14'29” West, 18.87 feet to the Point of Beginning, LESS Oil and Mineral Right, all lying and being in Sarasota County, Florida