13-04991S
  • Sarasota
  • Share
FIRST INSERTION
NOTICE OF action
IN THE CIRCUIT COURT
OF THE TWELFTH JUDICIAL
CIRCUIT in and for manatee county, florida
civil division
CASE NO.: 2012-CA-002729
RES-FL SIX, LLC,
Plaintiff, vs.
Defendants.
To: DEFENDANT WIND WALKERS OF SW FLORIDA, LLC
Commence at the NW corner of Section 27, Township 36 South, Range 20 East, Sarasota County, Florida, thence N 87 28'42” E, along the North line of said Section 27, a distance of 1290.90 feet to the NE Corner of the West 1/2 of the NW 1/4 of said Section 27, thence S 00 34'06” E along the East line of said West 1/2 of the NW 1/4, 1130.00 feet for the Point of Beginning; thence continue S 00 34'06” E along said line, 659.13 feet; thence S 57 06'15” W, 866.86 feet; then N 40 15'59” W, 556.98 feet; thence N 31 53'13” E, 795.20 feet; thence N 87 28'41” E, 675.00 feet to the Point of Beginning. Being and lying in Section 27, Township 36 South, Range 20 East, Sarasota County, Florida.