14-10532N
  • Pinellas
  • Share
FIRST INSERTION
NOTICE OF ACTION
IN THE CIRCUIT COURT OF THE 6TH JUDICIAL CIRCUIT,
IN AND FOR
PINELLAS COUNTY, FLORIDA
CIVIL DIVISION
CASE NO.: 13007601CI
Plaintiff, vs.
Defendants.
LAST KNOWN ADDRESS: UNKNOWN
YOU ARE NOTIFIED that an action for Foreclosure of Mortgage on the following described property:
BEGINNING AT THE NORTHWEST CORNER OF THE NORTHWEST 1/4 OF SAID SECTION 27, THENCE S 89Ëš49'10" E ALONG THE NORTH LINE OF THE NORTHWEST 1/4, 141.97 FEET; THENCE S 0Ëš14'29" W, 338.47 FEET; THENCE N 89Ëš46'25" W, 141.96 FEET TO A POINT ON THE WEST LINE OF SAID SECTION 27; THENCE N. 0Ëš14'23" E ALONG SAID WEST LINE 338.36 FEET TO THE POINT OF BEGINNING.
LESS THE NORTH 33.0 FEET THEREOF FOR STATE ROAD 580 RIGHT-OF-WAY. AND LESS THE FOLLOWING DESCRIBED PARCEL FOR ADDITIONAL STATE ROAD 580 RIGHT-OF-WAY; THAT PORTION OF THE NORTHWEST 1/4 OF THE NORTHWEST 1/4 OF THE NORTHWEST 1/4 OF SECTION 27, TOWNSHIP 28 SOUTH, RANGE 16 EAST, PINELLAS COUNTY, FLORIDA. BEING DESCRIBED AS FOLLOWS: COMMENCE AT A 4" X 4" CONCRETE MONUMENT AT THE SOUTHWEST CORNER OF THE NORTHWEST 1/4 OF SAID SECTION; THENCE N 0Ëš15'14" E, 2617.25 FEET ALONG THE WEST BOUNDARY OF SAID SECTION FOR A POINT OF BEGINNING; CONTINUE THENCE N 0Ëš15'14" E, 6.11 FEET; THENCE S 89Ëš49'01" E, 141.91 FEET; THENCE S 0Ëš14'48" W, 10.28 FEET; THENCE N 85Ëš19'12" W, 42.30 FEET; THENCE N 89Ëš19'27" W, 99.74 FEET TO THE POINT OF BEGINNING.