14-10624N
  • Pinellas
  • Share
FIRST INSERTION
NOTICE OF FORECLOSURE SALE
IN THE CIRCUIT COURT
IN AND FOR
PINELLAS COUNTY, FLORIDA
CASE NO: 13-009487-CI
JPMORGAN CHASE BANK,
NATIONAL ASSOCIATION
Plaintiff, vs.
Defendants.
THAT PART OF THE SOUTH ½ OF LOT 14, IN THE SW ¼ OF SECTION 17, TOWNSHIP 30 SOUTH, RANGE 15 EAST AS SHOWN BY PLAT OF PINELLAS GROVES, INC., RECORDED IN PLAT BOOK 1, PAGE 55, OF THE PUBLIC RECORDS OF PINELLAS COUNTY, FLORIDA, DESCRIBED AS FOLLOWS: FROM THE POINT OF INTERSECTION OF THE SOUTH BOUNDARY OF THE NE ¼ OF THE SW ¼ OF SAID SECTION 17, TOWNSHIP 30 SOUTH RANGE 15 EAST WITH THE EXTENDED EAST LINE OF SAID LOT 14, RUN NORTH 88 DEGREES 57' 14” WEST, 126.29 FEET ALONG THE 40 ACRE LINE FOR A POINT OF BEGINNING, CONTINUE THENCE NORTH 88 DEGREES 57' 14” WEST, 126.29 FEET; THENCE NORTH 0 DEGREES 19' 12” EAST, 334.63 FEET TO THE NORTH BOUNDARY OF THE SOUTH ½ OF SAID LOT 14; THENCE SOUTH 88 DEGREES 57' 48” EAST ALONG SAID BOUNDARY LINE 126.32 FEET; THENCE SOUTH 0 DEGREES 19' 30” WEST, 334.65 FEET TO THE POINT OF BEGINNING.