14-11272N
  • Pinellas
  • Share
FIRST INSERTION
NOTICE OF SALE
UNITED STATES DISTRICT COURT
FOR THE MIDDLE DISTRICT
OF FLORIDA
TAMPA DIVISION
Case No.
8:14-CV-00139T-CEH-TGW
Plaintiff, vs.
Defendants.
EXHIBIT 1
Parcel I:
Commence at the Northwest corner of the Southwest 1/4 of the Southwest 1/4 of Section 25, Township 30 South, Range 15 East, and run South 00°16'57” West 55.00 feet along the West line of said Section 25 to a point of the southerly right-of-way line of Park Boulevard; thence run South 87°55'56” East along said right-of-way line 968.13 feet to the Point of Beginning; thence run South 00°28'14” West a distance of 500.00 feet; thence run South 87°55'56” East a distance of 130.00 feet; thence run North 00°28'14” East a distance of 500.00 feet; thence run North 87°55'56” West a distance of 130.00 feet to the Point of Beginning.
Parcel II:
Commence at the Northwest corner of the Southwest 1/4 of the Southwest 1/4 of Section 25, Township 30 South, Range 15 East and run South 00°16'57” West 55.00 feet along the West line of said Section 25 to a point on the southerly right-of-way line of Park Boulevard; thence run South 87°55'56” East along said right-of-way line 1098.13 feet; thence run South 00°28'14” West a distance of 500.00 feet to the Point of Beginning of 10.00 easement; thence continue South 00°28'14” West 317.87 feet to a point on the Northerly right of way line of Starkey Road (Park Street extension); thence by a non-tangent curve to the right having a radius of 1325.40 feet, a central angle of 00°26'17”, a chord bearing North 74°48'51” West 10.34 feet, run an arc distance of 10.34 feet; thence run North 00°28'14” East a distance of 315.52 feet to a point on a line 500.00 feet South of and parallel to the southerly right-of-way line of said Park Boulevard; thence along said parallel line run South 87°55'56” East a distance of 10.00 feet to the Point of Beginning.