14-10215N
  • Pinellas
  • Share
FIRST INSERTION
NOTICE OF FORECLOSURE SALE
IN THE CIRCUIT COURT OF
THE SIXTH JUDICIAL CIRCUIT
IN AND FOR
PINELLAS COUNTY, FLORIDA
GENERAL JURISDICTION
DIVISION
CASE NO. 13-011540-CI
NATIONSTAR MORTGAGE LLC,
Plaintiff, vs.
LINDA MCCORD A/K/A LINDA M. MCCORD A/K/A LINDA
MARIE MCCORD; DOUGLAS P. MCCORDA/K/A DOUGLAS
PATRICK MCCORD ,
Defendant(s).
THE EAST 10' OF LOT 22, ALL OF LOT 23, TARPON WOODS 4TH ADDITIION, ACCORDING TO THE MAP OR PLAT THEREOF AS RECORDED IN PLAT BOOK 80, PAGES 49 AND 50, PUBLIC RECORDS OF PINELLAS COUNTY, FLORIDA, MORE PARTICULARLY DESCRIBED AS FOLLOWS: COMMENCING AT NORTHEASTERLY CORNER OF SAID LOT 23 AS THE POINT OF BEGINNING (P.O.B.); THENCE SOUTH 02°20'14” EAST, 156.35 FEET; THENCE NORTH 89° 15' 39” WEST, 118.37 FEET; THENCE NORTH 00° 44' 21” EAST, 155.00 FEET; THENCE SOUTH 89° 15' 39” EAST, 68.12 FEET; THENCE ALONG A CURVE OF 41.82 FEET (CHORD NORTH 89° 12' 04” EAST, 41.82 FEET) TO THE P.O.B.