14-08986N
  • Pinellas
  • Share
FIRST INSERTION
NOTICE OF SALE
IN THE CIRCUIT COURT OF THE SIXTH JUDICIAL CIRCUIT IN AND FOR PINELLAS COUNTY, FLORIDA
CASE NO. 52-2013-CA-001218
DEUTSCHE BANK TRUST
COMPANY AMERICAS, AS TRUSTEE FOR RALI 2007-QS8
Plaintiff, v.
Defendants.
LOT 107, OF THE UNPLATTED HARBOR CREST “400” APARTMENT HOME LOTS IN THE SOUTHEAST QUARTER OF THE SOUTHEAST QUARTER OF SECTION 7, TOWNSHIP 30 SOUTH, RANGE 15 EAST, PINELLAS COUNTY, FLORIDA, MORE PARTICULARLY DESCRIBED AS FOLLOWS:
COMMENCE AT THE NORTHWEST CORNER OF THE SE 1/4 OF THE SE 1/4 OF SAID SECTION 7; THENCE S. 89°11`50” E., ALONG THE NORTH BOUNDARY OF THE SE 1/4 OF THE SE 1/4 OF SAID SECTION 7, 304.19 FEET; THENCE S 00°09` 46” W., 304.17 FEET EAST OF AND PARALLEL TO THE WEST BOUNDARY OF THE SE 1/4 OF THE SE 1/4 OF SAID SECTION 7, 531.61 FEET FOR A POINT OF BEGINNING; THENCE S. 89°50`14” E., 72.00 FEET; THENCE S. 00°09`46” W., 26.25 FEET; THENCE N. 89°50`14” W., 72.00 FEET; THENCE N. 00°09`46” E., 26.25 FEET TO THE POINT OF BEGINNING.