23-00736N
  • Pinellas
  • Share
NOTICE OF SALE
IN THE CIRCUIT COURT OF THE SIXTH JUDICIAL CIRCUIT,
IN AND FOR PINELLAS COUNTY, FLORIDA
CASE NO. 19-000993-CI
TEMPO LENDING, INC., a Delaware corporation,
Plaintiff, v.
JAMES JOHN MELIS, et al
Defendants.
__________________________/
QUICKEN LOANS, LLC., a
Michigan Limited Liability
Company,
Counter-Plaintiff/Cross-Plaintiff,
v.
TEMPO LENDING, INC., a
Delaware corporation,
Counter-Defendant,
v.
JAMES JOHN MELIS, MICHELE MELIS, UNKNOWN TENANT IN POSSESSION #1, UNKNOWN
TENANT IN POSSESSION #2,
Cross-Defendants,
__________________________/
Tax Id Number(s): 06-30-15-13500-000-0300
Land situated in the County of Pinellas in the State of FL
FROM THE SOUTHEASTERLY CORNER OF SAID LOT 2, RUN THENCE NORTH 38º 13' 05” EAST, ALONG THE EASTERLY LINE OF SAID LOT 2, A DISTANCE OF 173.00 FEET TO THE POINT OF BEGINNING; THENCE CONTINUE NORTH 38º 13'15” EAST, A DISTANCE OF 3.33 FEET TO THE SOUTHEASTERLY CORNER OF SAID LOT 3; THENCE RUN NORTH 45º 30'16” EAST ALONG THE EASTERLY LINE OF SAID LOT 3, A DISTANCE OF 169.26 FEET TO A POINT; THENCE RUN NORTH 41º 21' 30” WEST, A DISTANCE OF 126.27 FEET TO A POINT; THENCE RUN SOUTH 47º 15' 46” WEST, A DISTANCE OF 171.83 FEET TO A POINT; THENCE RUN SOUTH 41º 08' 23” EAST, A DISTANCE OF 132.00 FEET TO THE POINT OF BEGINNING.